RADIO-TV KARDECHE

RADIO KARDECHE

Radio Kardeche in amacı  Türkiyeyi,  Yurt dışında yaşatmak, tanıtmak ve sözümüzü duyurmaktır.

Radyomuz’un ana dili tabiki Türkçedir ama kendimizi daha güzel bir şekilde tanıtmak için fransızca program yapıyoruz ve kadromuzda fransızları da alıyoruz.

Bir yıl içinde Radyomuz [ RADIO KARDECHE ] Avrupanın en renkli ve en çok faliyet gösteren Radyosu seçildi. Amacımız Hem Türkiyedeki Sanatçilarimizi Yurt dışına tanıtmak, hemde Yurt dışındaki sanatçilarimizi Türkiyeye tanıtmak. Günler geçtikçe Türkiye ile Yurt dışı köprüsü olmaya başladık. Bu bir Başlangıçtır. Takipte kalın

KARDEŞ TV

Yurt Dışındaki sanatcimlarimizin Müzik televizyonudur.

Artık bizim sanatcilarimizinda televizyonu var. 7/24 hizmet sunan TV mız, Radio Kardeche in canlı yayınlarını paylasmaktadir. Internet – IPTV – Video platformları ve sitelerimizden izlenmektedir.

Yurt dışında sanatçılarımız için bir Müzik kanalı gerekiyordu.  Gençlerimizi sanaat bölümünde güzel çalışmalarda bulunmatadir. Kim kardeşlerimize önem veriyor? Hedefimiz, 7/24, Yurt dışındaki Türk sanatçılarımızın Yanında olmak. RADIO KARDECHE’in canlı yayınlarını da aktarmaktadır.

 

KARDECHE TV’yi Özetleyen en Güzel Makale  Döç. Dr. Ersoy SOYDAN’in tarafından Yazılmıştır.


FRANSA’DA TÜRKÇE TELEVİZYON YAYINCILIğI Fransa’da 70’li yılların sonunda 1-2 yıl süren Devlet Televizyonunun 3. kanalında Pazar sabahları Keriman Ulusoy’un sunduğu 10-15 dakikalık göçmen işçilere yönelik Türkçe programlar yapılmıştır……Fransa’da geleneksel yayınlar yapan bir Türk televizyonu yoktur, ancak Türkçe yayınlar yapan iki internet televizyonu bulunmaktadır. Bunlardan ilki 2017 yılında Paris’te kurulan bir internet radyosu olan Radio Kardeche’tir. Bu radyo aynı zamanda internet televizyonu olarak da hizmet vermektedir. Hafta içi Fransa saati ile 20.30-22.30 arasında yapılan radyo yayınları Kardeche TV yayınına aktarılmaktadır. Diğer saatlerde ise yurt dışında yaşayan Türk sanatçıların kliplerini yayınlanmaktadır…